Тикет на денот (сабота, 01.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Понудата е веќе намалена, но тоа не значи дек ние ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Ал Шаржа – Ал Вахда – ГГ @ 1.51 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од првата лига на Обединетите Арапски Емирати, а во него ќе се сретнат екипите на Ал Шаржа и Ал Вахда. Домаќините после 25 изиграни натпревари се наоѓаат на 5-та позиција на табелата, додека нивниот противник Ал Вахда е една позиција погоре и во моментов имаат три бода предност. Двете екипи играат солидно и имаат шанси за да завршат на 4-та позиција, па ова е директен дуел за пласман во АФЦ лигата на шампиони. Мотивот на двете страни е огромен, а головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.51 во Mozzart.

Халмштад – ГАИС – 2 @ 2.20  во 22Bet

Екипата на Халмштад попушти во последно време и тоа најдобро го докажуваат резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша една победа и дури четири порази. За разлика од нив пак ГАИС е на 3-то место и досега имаат освоено 21 бод. Што се однесува до моменталната форма, тие на последните пет дуели остварија четири победи и еден пораз, па на овој дуел влегуваат со многу подобро расположение. Поради сите овие факти, ние решивме предност да дадеме на домаќините и типуваме 2 со квота 2.20 во 22Bet.

Ранхеим – Валеренга – 2 @ 2.09 во Bet365

Ранхеим некако потфрли во почетокот на сезоната во норвешката втора лига. Имено, овој тим се наоѓа на втората половина на табелата и зад себе има релативно лоши резултати поточно тие во последните пет дуели остварија една победа, две реми и два порази. Валеренга пак е со амбиции за повраток во елитата, а како што стојат работите може да кажеме дека се на добар пат да го остварат тоа. Ние овде очекуваме гостите да доминираат и типуваме 2 со квота 2.09 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.94


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk