Тикет на денот (сабота, 08.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес понудата не е нешто најдобра, но за разлика од претходните неколку денови, денес без поголеми проблеми може да се состави тикетот.

Екенас – Гнистан – 2 @ 2.00 во Mozzart

Екенас е на дното на табелата и засега се единствениот тим во финската лига кој нема победа, поточно во изминатите 9 дуели остварија само три реми и шест порази, па сосема заслужено се наоѓаат на последното место. Нивниот противник Гнистан игра доста променливо и после серијата неуспеси, во последниот натпревар запишаа победа против Лахти. Тоа беше една најава за подобри резултати во иднина, па овде веруваме дека трите бода нема да им избегаат. Ние очекуваме гостите да победа и типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Фалкенберг – Росенгард – 1 @ 1.45 во 22Bet

Фалкенберг е еден од најголемите фаворити за преселба во повисок ранг, а засега може да кажеме дека им оди одлично. Имено, тие се наоѓаат на врвот на табелата и досега освоија 24 бода, а зад себе во 11 изиграни натпревари имаат 7 победи, 3 реми и 1 пораз. Росенгард пак во последните пет натпревари оствари две победи, две реми и еден пораз и тоа јасно укажува дека не се во некоја сјајна форма. Домаќините не би требало да имаат проблеми на овој дуел, а наш предлог тип е 1 со квота 1.45 во 22Bet.

Реал Овиедо – Еибар – ГГ @ 2.00 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од баражот за Ла Лига каде што ќе се сретнат трето пласираниот тим на Еибар и 6-то пласираниот тим на Овиедо. Еибар имаше солидна сезона и на крајот за жал не успеаја за малку да обезбедат директен пласман, па сега ќе мора тоа да го направат преку доигрувањето. Овиедо беше на 6-та позиција, всушност последното место кое води во бараж. Овде очекуваме голема борба за пласман во финалето од доигрувањето, па искрено решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.80


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk