Тикет на денот (сабота, 11.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Уште неколку вакви викенди ни останаа пред нас, па потоа заминуваме на кратка пауза и ќе го чекаме стартот на големото европско првенство. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Нотингем Форест – Челзи – 2 @ 1.95 во Mozzart

Нотингем Форест е на 17-та позиција на табелата и во моментов се на сигурно, но со еден кикс можат да се најдат во црвената опасна зона, а тоа е сценарио кое сакаат да го избегнат по секоја цена. Челзи пак поради сплет на околности и поради кикс на нивните ривали, тие се на чекор до пласман за Европа, поточно во квалификациите за конференциската лига. Сепак до крајот треба да соберат уште бодови, но во моментов пласманот изгледа доста реална опција. Ние овде очекуваме гостите да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Келн – Унион Берлин – 0-2 @ 1.97 во 22Bet

Келн имаше неколку шанси и можности за да стигне до сигурната зона или барем до позицијата која ќе им обезбеди сигурен опстанок за следната сезона, но за жал не ги искористи и сега се скоро во Цвајт и само чудо би ги спасило за и следната сезона да бидат дел од елитата. Унион Берлин од друга страна влезе во криза во најлош можен момент и на последните пет натпревари зедоа само еден бод што е премалку. Овде очекуваме неефикасен натпревар и одлучивме да типуваме 0-2 гола со квота 1.97 во 22Bet.

Виљареал – Севиља – ГГ @ 1.57 во 20Bet

Овде имаме дуел на две екипи кои разочараа оваа сезона. Ние очекувавме да се борат за Европа, но тие се само на сигурно и ништо повеќе. Домаќините имаат минимални шанси за конференциската лига, но теоретски тоа би било доста тешко. Севиља пак многу касно влезе во добра серија резултати и на последните пет натпревари запишаа четири победи и едно реми. На овој натпревар сметаме дека гол ќе постигнат двете екипи и типуваме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Ешторил – Спортинг – 2 @ 1.40 во Bet365

Ешторил се наоѓа на 13-та позиција на табелата и имаат солидна предност во однос на најзагрозените екипи, па не веруваме дека ќе го прокоцкаат тоа и дека може да го доведат до прашање својот опстанок. Спортинг од друга страна е новиот шампион во Португалија и тие со оваа шампионска титула ја исполнија својата примарна цел. Според квалитетот, екипата на Лисабон не би требало да има проблеми на овој дуел, а ние одлучивме да типуваме 2 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.44


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk