Тикет на денот (сабота, 18.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ова е веќе последен викенд за некои лиги за оваа сезона, па следува паузата до почетокот на новите сезони. Понудата е фантастична, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ајнтрахт Франкфурт – Лајпциг – 1Х @ 1.67 во Mozzart

Ајнтрахт Франкфурт треба да земе само еден бод за да бидат сигурни во пласманот во Лига Европа и да не ги интересира исходот на Хофенхајм кој е веднаш зад нив бидејќи се наоѓаат на 6-то место со 3 бода предност. Лајпциг ја „цементира“ 4-та позиција и не можат повеќе ниту горе, а ниту долу што е исполнување на примарната цел за овој тим. Ние овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.67 во Mozzart.

Торино – Милан – 3+ @ 2.21 во 22Bet

Торино се уште има некои минимални шанси за пласман во Европа, но теоретски тоа делува доста сложено и комплицирано. Во последните пет натпревари запишаа една победа, три реми и еден пораз, па и не се во некоја фантастична форма. Милан од друга страна не забележа некој посебен успех оваа сезона, но барем повторно обезбеди пласман во Лигата на шампионите, што и беше врвен приоритет за Росонерите. Ние овде очекуваме двете екипи да играат отворено и ефикасно, па типуваме 3+ со квота 2.21 во 22Bet.

Рудеш – Локомотива Загреб – 2/2 @ 2.00 во 20Bet

Рудеш сосема заслужено ќе бидат преселени во понизок ранг од хрватскиот фудбал. Имено, овој тим досега запиша една победа и четири реми, а останатите 29 натпревари ги забележа како порази и на салдото имаат само 7 бода што е разочарувачки податок. Локомотива во минатото коло пак зеде важни три бода на домашен терен од Славен Белупо на натпревар каде што направија пресврт во резултатот и тоа им донесе надеж за пласман во квалификациите од конференциската лига. На овој натпревар ние очекуваме гостите да победа без поголеми проблеми и типуваме 2/2 со квота 2.00 во 20Bet.

Алавес – Хетафе – 0-2 гола @ 1.50 во Bet365

Денес имаме еден натпревар од шпанската Ла Лига, а во него ќе се сретнат екипите на Алавес и Хетафе. И двата тима немаат никаков мотив на овој натпревар бидејќи обезбедија сигурен опстанок, па со тоа веќе си ја исполнија својата примарна цел, а шанси за европските купови и немаат. Искрено ние веруваме дека ќе гледаме еден мирен и неефикасен натпревар, па затоа се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36511.07


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk