Тикет на денот (сабота, 23.01.2021)

Максимална понуда не очекува оваа сабота. Се игра во сите јаки лиги, па далеку од тоа дека нема да биде интересно. Ова се нашите два типови склопени во форма на тикет на денот.

Удинезе – Интер – 2&2+ @ 2.02 во 1xBet

Триумфот над Јунвеутс во последното коло само потврди дека Интер има сериозна намера за скудето. Некои би рекле најсериозна, а тоа се оние кои не веруваат во Милан. Финишот ќе биде многу важен, а заедно со тоа и сите бодови. Удинезе не е во добра форма и немаат победено на последните осум кола, па искрено тешко дека ќе успеат и на овој натпревар да ја прекинаат таа серија. Ние овде очеквуаме Интер да победи да постигне најмалку два гола. Коефициентот во 1xBet за тоа изнесува 2.02.

Витесе – Гронинген – ГГ3+ @ 2.25 во Bet365

После серијата победи, екиапта на Витесе им направи разделба на врвот на табелата во Ередивизијата на Ајакс и ПСВ. Сега Ајакс е лидер, додека ПСВ падна на третото место, а измеѓу нив им се вметна Витесе кој е во серија од три последователни победи. Гостите исто така се во горниот дел на табелата и се наоѓаат на шестото место, но во последните четири кола победија само една. Како и да е, овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.25 во Bet365.

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk