Тикет на денот (сабота, 25.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес има голема понуда на натпревари, а ние ќе ви помогнеме во изборот со одличен тикет на денот.

Милан – Салернитана – 4+ @ 1.95 во Mozzart

Милан ќе ја заврши сезоната на второ место и овој меч нема резултатско значење за „росонерите“. Меѓутоа, Милан ќе сака на добар начин да ја заврши сезоната со победа, а ова ќе биде и проштален меч за Оливие Жиру и тренерот Пиоли. Салернитана е најслабиот тим во лигата и веќе одамна е во втора лига, па очекуваме убедлива победа на домаќините. Нашиот предлог е 4+ со квота 1.95 во Mozzart.

Јагелонија – Варта – 1 @ 1.50 во 22Bet

Во полското првенство се игра последното коло и се очекува вистинска  драма.  На врвот има два тима со ист број бодов, тоа се Јагелонија и Сласк, а треба да  се напомене дека со ист број бодови шампион ќе биде Јагелонија. Поради тоа нема право на кикс на овој меч, има противник по мерка и  се е спремно за славје. Нашиот предлог е Тип 1  со квота 1.50  во 22Bet.

Реал Мадрид – Бетис – ГГ3+ 1.75 во Bet365

Реал Мадрид игра фантастична сезона и веќе ја освои титулата во Примера, а игра и во финалето од Лигата на шампиони. Овај меч ќе биде фешта за титулата бидејќи е последен пред домашната публика. Притоа ќе биде и емотивен меч бидејќи е проштален за Тони Крос кој заминува во пензија. Поради тоа очекуваме отворен меч полн со голови на двете страни. Бетис завршува на 7=-то место, па и тој ќе влезе растеретен на овој меч. Нашиот предлог е ГГ3+ со квота 1.75 во  Bet365.

Јувентус – Монца – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Јувентус на турбулентен начин ја завршува сезоната, го освои Купот па остана без тренер и знае дека на лето ќе има голема реконструкција на тимот. Минатото коло се спаси од болен пораз, па сега ќе сака на добар начин да ја заврши сезоната. „Старата дама“ е секако фаворит, но Монца покажа дека е незгоден противник, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.50


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk