Тикет на денот (среда, 12.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес понудата е слаба, но на терен ќе истрчаат „слабите Финци“, па тоа дава можност за да составиме тикет на денот.

КуПС – Хака – 1&3+ @ 2.20 во Mozzart

КуПС е лидер на табелата во финската Веикаус лига со 25 освоени бода од 11 натпревари. Единствен тим кој се уште нема доживеано пораз, а покрај 7 победи имаат само уште 4 реми. Во последните четири натпревари забележаа исто толку победи и постигнаа дури 13 гола. Победија против ВПС и Илвес на гости, а на домашен терен го совладаа Екенас и Оулу. Со овој натпревар се завршува и првиот дел од регуларниот дел на првенството во Финска. Хака е на првата половина од табелата и нивната цел е играње во плеј оф после 22 кола, а дали ќе успеат во тоа ќе видиме во идниот период. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Стабаек – Мјондален – 1&3+ @ 1.97 во Bet365

Втората норвешка лига исто така се ближи до половината од првенството. Изиграни се 11 кола и моментално во водство е тимот на Консвингер со 25 бода. Во одложениот натпревар од 4-то коло се сретнуваат екипите на Стабаек и Мјондален. Домаќинтие се на средината на табелата со 16 бода, но ако победат на овој натпревар ќе стигнат на 6-то место што и не е толку лошо. Мјондален е на 12-то место и немаат победено на последните четири натпревари, поточно во тој временски период запишаа две победи и два порази. Како што стојат работите, овде Стабаек би требало да ги земе трите бода, а ние типуваме 1&3+ со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.33


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk