Тикет на денот (среда, 29.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Се уште се играат баражите во европските лиги, а првенствата се во тек само кај Скандинавците. Наскоро ќе биде ЕУРО, а пред почетокот ќе имаме можност да погледнеме голем дел на контролни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тромсо – Фредрикштад – Т22+ @ 2.60 во Mozzart

Интересно е дека овие два тима меѓусебе се сретнаа во саботата, па играат повторно во среда. Ова е натпревар од вториот дел од сезоната во норвешката елитна серија, а тоа е така бидејќи Тромсо ќе игра квалификации во Лигата на конференции, па ќе им требаат слободни термини. Во новиот шампионат, домаќините започнаа лошо и се наоѓаат на дното на табелата со 7 освоени бода од 9 натпревари. Фредрикштад од друга страна блеска кога се во прашање натпреварите во гости, но овде нема да поминат лесно. Ние се одлучивме да типуваме Т22+ со квота 2.60 во Mozzart.

Новгород – Арсенал Тула – 1 @ 2.45 во 22Bet

Руската Премиер лига заврши со уште еден триумф на Зенит од Санкт Петерсбург. Се е решено во последното коло, а дури три тима беа во некој момент прваци во текот на последните рунди. Домаќините ја презедоа 13-та позиција и тоа е место кое води во бараж и преку доигрувањето ќе се обидат да го зачуваат статусот на прволигаши. Гостите пак завршија на 4-та позиција во втората лига со 55 бода, а мора да признаеме дека прикажаа фантастични игри во текот на целата сезона. Ние овде очекуваме домаќините да победат без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 2.45 во 22Bet.

Мјалби – Хакен – Х2&2+ @ 1.83 во Bet365

Овој натпревар се игра однапред и беше планиран за 17-то коло на шведската Алесвенска лига. Во првенството досега се изиграни 11 кола и лидер е Малме. Секоја сезона шведската лига е интересна и возбудлива. Домаќините се на 5-та позиција, а и гостите имаат ист број бодови со ист идентичен учинок. После двете врзани победи, Мјалби запишаа два порази и на овој дуел влегуваат со лошо расположение. Ништо подобри не се ниту Хакен кои пак остварија два порази и едно реми на последните три натпревари. На овој натпревар ние сметаме дека гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2&2+ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36511.66


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk