Тикет на денот (среда, 29.09.2021)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес е вториот дел од од второто коло на ЛШ, а се завршува и вонредното коло во англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Јанг Бојс – 1/1 @ 2.08 во Mozzart

Може да кажеме дека двете екипи започнаа одлично во групната фаза од ЛШ, а тоа посебно важи за швајцарскиот тим. Јанг Бојс од Берн со пресврт стигнаа до триумф над Манчестер Јунајтед и потврдија дека не сакаат да бидат само статисти на ова натпреварување. Аталанта имаше тежок натпревар во саботата  и играше против Интер, а тој натпревар заврши без победник со реми резултат 2-2. Овде очекуваме Италијанците да доминираат и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.08 во Mozzart.

Салзбург – Лил – Т12+ @ 1.99 во Bet365

Повеќекратниот шампион на Австрија има веќе солидно искуство во најјакото натпреварување. После подолг период во кој не успеаа да се квалификуваат за ЛШ, сега Биковите успеваат многу лесно да стигнат до елитата. Овааа сезона го елиминираа Бронби во квалификациите, а веќе во првото коло на гостувањето во Севиља покажаа дека не се задоволуваат само со учество. Лил од друга страна воопшто не изгледаат како лани.  И сега се на деветтото место во домашното првенство после осум изиграни кола, додека во ЛШ започнаа со реми и зедоа бод против Волфсбург. Овде предлагаме Т12+ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.14

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk