Тикет на денот (вторник, 14.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Нешто послаба понуда е пред нас, но ќе играат Шпанците вонредно коло. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Осасуна – Мајорка – 1Х&0-2 @ 1.88 во Mozzart

Што се однесува до тимот од Памплона, оваа сезона ќе биде брзо заборавена. Осасуна во претходните неколку беше на врвот на табелата и секогаш се бореше за Европа, а сега три кола пред крајот се наоѓаат дури на 13-та позиција. Опстанокот не им беше загрозен во ниту еден момент, но дефинитивно не се задоволни со овој учинок. Екипата на Мајорка се уште математички немаат обезбедено опстанок, но во минатото коло зедоа важни три бода и победија против екипата на Лас Палмас. Ние овде очекуваме домаќините да останат непоразени на натпревар со мал број погодоци. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.88 во Mozzart.

Спарта – Острава – 1&0-3 @ 2.50 во 22Bet

Ремито во минатото коло со градскиот ривал Славија ги приближи Спарта до новата шампионска титула. Тие со победа ќе беа уште поблиску, но и ваквиот учинок не е лош бидејќи повторно имаат  бода предност пред најголемиот конкурент. Гостите пак се на 5-то место и таа позиција носи бараж за пласман во квалификациите за конференциската лига, а со поразот од Млада Болеслав значително се оддалечија од 4-та позиција на табелата. Наш предлог за овој натпревар е 1&0-3 гола со квота 2.50 во 22Bet.

Емен – Дордрехт – Х2&2+ @ 1.78 во Bet365

Оддамна втората лига на Холандија немала толку драматичен финиш барем кога е во прашање директниот пласман во елитата. Првото место го завери Вилем II, а покрај нив, директно во елитата влегува и Гронинген. Емен е во одлична форма и имаат четири победи во серија и веруваме дека можат да стигнат во ½ финалето. Дордрехт заврши на одличната 4-та позиција, но во овој бараж тоа и не значи кој знае колку. Очекуваме гостите да останат непоразени, а ние ви претставуваме комбо тип Х2&2+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.37


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk