Трагичарот Лукаку ја искрши клупата на Белгија (Видео)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку заслужено ја доби титулата „трагичар“ на мечот меѓу Хрватска и Белгија (0-0).

Лукаку имаше дури три зицери на мечот против Хрватска, но не искористи ниту еден од нив, па Белгија испадна од Мундијалот во Катар.

Напаѓачот на Интер беше гневен по неуспехот и реши да ја истури нервозата врз клупата на Белгија.