Трајковски ја заврши сезоната со хет-трик за Хајдук (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хајдук Сплит славеше со 5-2 против Локомотива Загреб во последното коло од хрватската Суперлига, а македонскиот напаѓач Александар Трајковски постигна хет-трик.

Трајковски постигна два гола во првото полувреме и еден во вториот дел за да ја запечати победата од 5-2. Сите голови може да се погледнат ТУКА.

Хајдук ја заврши сезоната на третата позиција во првенството, а Трајковски постигна вкупно седум погодоци.