Трансфер на летото – Бразилецот ќе биде најплатен во светот


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Бразилскиот напаѓач Хулк кариерата ќе ја продолжи во Кина во Шангај СИПГ.

Се е договорено и останува уште Хулк официјално да биде претставен како нов фудбалер на кинескиот клуб.

Од Шангај потврдија дека Хулк утре ќе стигне во Кина, а после медицинските прегледи ќе потпише договор.

Верувале или не, Хулк годишно ќе заработува 20 милиони евра, а Зенит ќе заработи 55 милиони евра.

Бразилецот минатата сезона постигна 17 погодоци на 27 натпревари.