Три страшни меча ќе се играат во осминафинале на ЛШ

УЕФА денеска по вторпат ја одржа ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ), откако првиот пат беше нерегуларен поради неколку пропусти.

Поради скандалот со топчето на Манчестер јунајтед на крајот УЕФА го поништи првиот избор и реши да одржи нова ждрепка во 15 часот.

УЕФА не се извини поради повторената ждрепка, а единствена опција беше да се влечат повторно осминафинални парови.