Тухел го отпиша Баерн Минхен и посака враќање во Премиерлигата


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германскиот тренер Томас Тухел сака повторно да биде дел од Премиерлигата, каде што претходно го тренираше Челси.

Тухел би можел да биде следниот тренер на Манчестер јунајтед, откако Ерик Тен Хаг разочара со резултатите оваа сезона.

„Не е тајна дека го сакав периодот кога бев во Челси, ми се допаѓа Премиерлигата. Нема да бидам во Баерн следната сезона, донесовме одлука и ќе биде испочитувана“, кажа Тухел.