Уапсен братот на Пол Погба – обвинет е за изнуда на пари! (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Матијас Погба е обвинет и одреден му е притвор заедно со уште четири лица поради сомнеж дека изнудил пари од својот брат, Пол Погба.

Француските медиуми пишуваат дека против Матијас и групата во саботата во Париз била почната постапка за изнуда и криминално здружување.

Во обвинението се споменати пет лица, и тоа на возраст од 27 до 36 години, а во групата се наоѓа и Матијас.

„Ќе се жалиме на оваа одлука. Мојот клиент нема врска со криминалната организација, не ја разбираме одлуката која ја донесе судот за да го задржи во притвор“, кажа адвокатот на Матијас.