Урнебесно: Вернер барал летови, се жалел на агентот, сакал да го „прекине договорот“… (ФОТО)

Челси беше поразен од Арсенал со 1-2 во финалето на ФА-купот кое беше одиграно на „Вембли“ во Лондон.

Двата клуба од Лондон се бореа за трофејот, а на крајот Пјер-Емерик Обамејанг со два гола му го донесе трофејот на Арсенал.

На стадионот немаше навивачи, но се појави новиот напаѓач на „сините“, Тимо Вернер, кој пристигна во Лондон за 50 милиони евра.

Германецот беше забележан како во текот на мечот пишува нешто на мобилниот телефон, па фановите се пошегуваа на негова сметка.

Дел од шегите беа дека барал лет назад за Лајпциг, сакал да го „прекине договорот“, му се жалел на агентот, како и многу други…