Валенсија одби огромна понуда од Челси


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шпанската Валенсија ја одби понудата на Челси за Андре Гомеш.

Фантастичниот Португалец од порано се поврзува со најголемите европски клубови.

Раководството на сините испрати на Местаља понуда од 40 милиони фунти за Гомес, но понудата беше одбиена.

Во Валенсија мислат дека Гомеш вреди многу повеќе. Ќе чекаат нова понуда која што би можела да стигне од Барселона.