Варан побарал да си замине од Реал Мадрид!

Очигледно многу промени ќе има во екипата на Реал Мадрид, па би можеле со поинаков состав да влезат во продолжението од сезоната.

Уште еден фудбалер на „кралевите“ сака да си замине од Мадрид, а тоа е стоперот Рафаел Варан, кој не е задоволен во тимот.

Варан не е задоволен во Мадрид и сака нова авантура, па во моментов е во потрага по нов клуб, но уште не е познато каде би ја продолжил кариерата.

Неговиот договор завршува следната година, но Реал ќе се обиде да го продаде порано за да заработи на негов трансфер.