Вејд доби три идентични понуди


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Изборот на Двејн Вејд е стеснат на три екипи.

Искусниот бек, покрај Мајами, во своите редови го сакаат и Денвер и Милкови.

Што повеќе, на адреса на трикратниот НБА шампион, стигнаа понуди од Нагетс и Бакс, која гласи, 40 милиони на две години.

Сега Хит ја изедначи таа понуда, и Вејд најверојатно ќе остане на Флорида.

Имаше приказни дека е незадоволен, неговите претставници зборуваа дека сакаше да го напушти “Жешките“ но сега е јасно дека така само пробуваа да издејствуваа поголем договор за својот клиент.

Сепак, ништо сеуште не е официјално, па подобро да сочекаме пред донесувањето на заклучок, како што сите мислевме дека Дурент ќе остане во Оклахома, а сите сега знаеме како се тоа заврши.