Венгер замена за Варди најде во Португалија?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Како што е се готово со Варди, Англичанецот останува во Лестер, екипата од Емирате тргнува во офанзива по нов шпиц.

Од Варди и официјално се откажаа, и на „мета“ на клубот е име кое досега не се доведуваше во врска со екипата на Арсен Венгер.

Во прашање е напаѓачот на Спортинг од Лисабон, Ислам Слимани.

Алжирецот беше на мета на Лисиците, дури и понуда од Кинг Пауер стадионот е одбиена, а и лутиот ривал на Топџиите, екипата на Тотенхем, соевремено покажуваше интерес за 28-годишниот напаѓач.

Во дресот на Лавовите, Слимани во минатата сезона постигна 31 погодок во сите натпреварувања.