Возњацки објави слика по долна облека и ги „изгоре“ фановите (ФОТО)

Една од најдобрите и најатрактивни тенисерки, Каролина Возњацки, реши на Барбадос да се одмори со нејзиното момче, поранешниот НБА-кошаркар Дејвид Ли.

За одмор ја избраа егзотичната дестинација – Барбадос, од кадешто данската тенисерка објави фотографија, која и тоа како ги возбуди фановите.

Таа позираше на тераса од нивното сместување само по долна облека, па така покажа и повеќе од што сакаше и планираше.

Во коментари можат да се пронајдат различни комплименти на сметка на атрактивната тенисерка, која реши да се одмори од напорната сезона, а догодина ќе проба повторно да се врати на првата позиција на која последен пат беше во 2010 година.

 

View this post on Instagram

 

Rooftops ☀️👙🍹

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on