Вознијацки доби вајлд-карта и ќе игра на Австралијан опен


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Каролина Вознијацки се враќа на тениските терени, откако доби вајлд-карта од организаторите на Австралијан опен.

Вознијацки последен пат настапи на 3 септември оваа година, кога загуби од Коко Гауф во четвртото коло на Ју-Ес Опен.

Првиот гренслем-турнир во сезоната е закажан за почетокот на 2024 година, односно од 14 до 28 јануари во Мелбурн.