Вршаљко откри во кој клуб ја продолжува кариерата


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шиме Вршаљко во разговор за хрватските медиуми потврди дека кариерата ќе ја продолжи во Атлетико.

Хрватскиот репрезентативец благодарие на партиите во дресот на Сасуоло е етикетиран како еден од најдобрите бекови во Серија А, а тоа не помина незабележано зборува и информацијата дека од следната сезона ќе настапува за Атлетико Мадрид.

Вршаљко потврди дека реализацијата на зделката е во завршна фаза:

„Добро, можам да речам дека според моите сознанија во четврток Сасуоло и Атлетико треба да го финализираат мојот трансфер во Мадрид. Голем оптимист сум“, рече Випаљко и потоа додаде:

„Од првиот момент на челниците на Сасуоло им реков дека Атлетико Мадрид е единствен клуб каде што сакам да ја продолжам кариерата. Истоо им го реков и на Наполи, иако тие веќе договориле се околу тој трансфер“, откри Вршаљко. Да потсетиме, Вршаљко пред Сасуоло играше за Џенова, Динамо и Локомотива.