Заминува и Обемејанг, понудата е 60 милиони?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Пјер Емерик Обемејанг многу лесно би можел да ја напушти Борусија Дортмунд.

Борусија Дортмунд во новата сезона ќе влезе многу ослабена. Хумелс, Микхтаријан и Гундоган веќе ги напуштија “Милионерите”, а сега се најавува и заминување на Габонецот, Обемејнаг.

Сепак продажбата на брзоногиот напаѓач би можела да претставува голема финансиска инекција за германскиот клуб. Имено, наводно за Обемејанг интерес покажал Атлетико Мадрид кој нуди 60 милиони евра, а во Дортмунд размислуваат да ја прифатат таа понуда.

Ќе видиме каква ќе биде одлуката, но сигурно дека нема лесно да се откажат од услугите на еден од нивните најдобри фудбалери за изминатата сезона.