Зампарини не попушта – Одбиени 15 милиони од Милан за Васкез


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Плејмејкерот на Пермо е еден од најбараните фудбалери на “Чизмата”.

Франко Васекз е прва ѕвезда во овој преоден рок во италија. Зампарини е упорен и инсистира на цена од 25 милиони евра за овој напаѓач кој на Сицилија пристигна за 4.530.000 евра.

Напади има од сите страни. Според пишувањето “Газета Дело Спорт” последен бил оној на Милан, но Зампарини ги одбил понудените 15 милиони евра за Васкез, како и што претходно беше одбиената понудата на Рома која се обидува да пронајде замена за Миралем Пјаниќ.

Договорот на Васекз со Палермо истекува во јуни 2019 година, па така Зампарини има со што да се коцка. Во изминатата сезона

Васкез постигна осум погодоци и запиша шест асистенции.