Заводлива Русинка соблече сѐ од себе за познат магазин

Светската шампионка во уметничко лизгање од 2015 година Елизавета Туктамишева го воодушеви машкиот дел од своите фанови.

Оваа 24-годишна уметничка лизгачка позираше во провокативно издание за руската верзија од популарниот магазин „Максим“.

На насловната страна Туктамишева се најде во провидна долна облека, а градите ги прекри само со десната рака.

Покрај освоеното светско првенство, Туктамишева има златен и бронзен медал на европските првенства, а сезонава го освои и Гранд при Москва, а во текот на викендот ќе учествува и во Купот на Русија.