Жоржињо си оди од Челси: Чека понуда само од еден клуб!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Италијанскиот фудбалер Жоржињо има договор до следното лето со Челси и нема намера да го продолжи истиот, па така следното лето ќе замине како бесплатен фудбалер.

Веќе неколку месеци се најавува заминувањето на Жоржињо од екипата од Лондон, а со неговиот потпис се поврзуваа Јувентус и други тимови, но сепак Италијанецот решил да одбие сè и да ја чека Барселона.

Шпанските медиуми пишуваат дека Жоржињо ѝ дал предност на Барселона и сака да преговара со каталонскиот гигант, а на екипата на Жоан Лапорта ѝ одговара ваков трансфер затоа што не треба да плати отштета.

Жоржињо го засили Челси пред четири ипол години за 60 милиони евра, но во последниот период не игра на очекуваното ниво и затоа е критикуван од навивачите.