Ѕвезда на Реал: Би сакал Нејмар да дојде во Мадрид!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден од најважните фудбалери на Реал Мадрид, Родриго кажа дека се надева на нова титула во Лигата на шампиони (ЛШ), а исто така посочи дека нема да се откажат од трката за трофејот во Ла Лига.

Родриго во разговор со медиумите откри и кој фудбалер сака да го види во „кралскиот клуб“, а тоа е неговиот сонародник Нејмар.

Бразилецот откри дека негова желба е Нејмар да потпише за шпанскиот гигант, иако такво нешто во моментов не се најавува.

Во минатото имаше шпекулации дека Нејмар може да се врати во Шпанија и да го облече дресот на Реал, иако во минатото играше за Барселона.