Теодосиќ е во животна форма!

December 4th, 2016 | by Dare Smilanov
Теодосиќ е во животна форма!
Меѓународна кошарка
0

Кошаркарите на ЦСКА Москва се први во Евролигата со 9-1 учинок, а еден од најзаслужните за ова е Милош Теодосиќ.

Српскиот плејмејкер во отсуство на Нандо де Кола игра одлични игри и е еден од најдобрите играчи во Евролигата.

Во дуелот со Бамберг од 10тото коло, Теодосиќ ја помина границата од 2500 поени и стана четврт стрелец на сите времиња во евролигата.

Тој просечно по натпревар дава 18.7 поени и е четврти стрелец.

 

Comments are closed.