Навивачите на Јунајтед не можат да веруваат: Манчестер сигурно не е сериозен за ова!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Навивачите на Јунајтед не можат да веруваат: Манчестер сигурно не е сериозен за ова!
Англија
0

Маруан Фелаини ќе добие нов договор во Манчестер Јунајтед на уште една година.

Овој 29-годишен фудбалер е очигледно миленик на Мурињо, па иако не игра многу, има голема почит кон тренерот.

Информацијата дека Фелаини ќе добие нов договор, не ја дочекаа најдобро навивачите на Манчестер.

Тие својот бес го искажаа на Твитер.

„Повеќе ова нема смисла. Зошто му го продолжија договорот?!“

„Мојот клуб не е сериозен. Продолжувањето на договорот со Фелаини го покажува тоа.“

 

Comments are closed.