Лукаку одбра 5 најдобри фудбалери со кои играл!

Еден од најдобрите напаѓачи и прв стрелец во ПЛ, Ромелу Лукаку одбра 5 најдобри фудбалери со кои имал шанса да игра.

Лукаку во текот на кариерата играше за Андерлехт, Челси, ВБА, Евертон и Белгија, а тој ги одбра следните фудбалери: Куртоа, Џон Тери, Винсент Компани, Френк Лампард и Дидие Дрогба.

Тој со тоа покажа колку го почитува Челси.

Да потсетиме, Лукаку во Челси стигна во 2011 година, но таму одигра само 10 натпревари.