„Ми ги ветија Роналдо и Бејл, а го добив Фелаини…“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Шкотскиот тренер, Дејвид Мојс во понеделник ќе се врати на „Олд Трафорд“.

Мојс за среќа на навивачите на Јунајтед доаѓа како тренер на Сандерленд со кој ќе гостува во 18-то коло.

„Пред да дојдам во Манчестер Јунајтед ми ветија многу работи. Ми зборуваа дека ќе дојде Кристијано Роналдо, Герет Бејл исто така, а се разговараше и за Цеск Фабрегас.“

Ништо од ветеното не доби Мојс, па на крајот мораше да се задоволи со Фелаини.

„Се боревме до последни моменти а тие играчи. Нудевме повеќе пари од другите клубови кои ги донесоа. Прва мета ми беше Бејл кога дојдов во Јунајтед.“

„Секогаш кога разговарав со Фергусон, тој ми зборуваше дека е сигурен дека Роналдо ќе се врати, но ништо немаше од тоа.“

Натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Сандерленд се игра во понеделник од 16 часот.