Официјално: Карлос Тевез е нов играч на Шангај


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Аргентинскиот фудбалер Карлос Тевез е нов играч на Шангај Шенхуа.

Искусниот 32-годишен фудбалер во редовите на кинескиот тим стигна од Бока Јуниорс, а тој со овој трансфер стана најплатен играч на светот.

Тој по сезона ќе заработува околу 40 милиони долари.

Тевез стигна во Кина, каде е официјално претставен како нов играч на 4-то пласираниот тим во тоа првенство.