Родригез ја демолираше УФЦ легендата(ВИДЕО)


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Родригез брутално го нокаутираше Пен.

Искусниот 38-годишен Пен по две и пол години се врати во рингот, но 24-годишниот Родригез немаше шанси.

Во првите 5 минути Родригез го уништи Американецот, кој некако го преживеа почетокот на рундата.

Ова за него беше 10-та победа во кариерата додека Пен има резултат од 16 победи и 11 порази.

Yair Penn by goloviliga