Роналдињо раскажа убава анегдота од детството


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерот Роналдињо донесе нова анегдота.

Магијата во нозете на големиот мајстор била толку совршена што на неа многу се восхитуваат.

Живееше и сонуваше фудбал. Противниците му се поклонуваа, а многу од нив го копираа и не беа успешни во тоа.

За неговиот живот, многу работи се знаат. Од сиромаштија до познат фудбалер, од дриблинг на улица до врвен фудбал, од очај до сјај.

Сепак, остана една анегдота која тој ја чувал.

Меѓутоа, сега одлучи да ни ја раскаже.

„Се сеќавам, имав 13 години. Тоа беше прв пат да привлечам медиумско внимание. Во текот на еден натпревар со локалниот клуб, постигнав дури 23 голови, а резултатот на крајот беше 23:0 и тоа беше голем успех за мене.“