Алкараз загуби во Торонто, па „дивееше“ (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз загуби во четвртфиналето од Томи Пол, по што се изнервира и го фрли рекетот.

Алкараз важеше за смирен тенисер, но очигледно не можеше да прифати дека Пол е подобар од него на теренот и ги загуби нервите.