Анри го брани Стерлинг


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Легендата на Арсенал и репрезентацијата на Франција смета дека англиската јавноста претерува со критиките на сметка на Рахим Стерлинг.

Според досега прикажаното Рахим Стерлинг, заедно со Хари Кејн се најнепријатните изненадувања во репрезентацијата на Англија.

Се пишуваа критики на негова смета и после натпреварот против Русија во првото коло, а особено после натпреварот против Велс, кога Стерлинг беше заменет на полувремето.

Сепак, Тиери Анри, смета дека фудбалерот на Манчестер Сити не заслужува таков третман.

“Тој е иднина на англискиот фудбал. Луѓето го третираат како да го дал своето. Па он има само 20 години. Знаете ли колкава е разликата во однос на оние кои имаат 27? Зборувам од лично искуство”– изјави Анри.