Дончиќ му „продаде“ финта на Харден и погоди тројка (ВИДЕО)

Лука Дончиќ одигра одличен меч за Далас маверикс во поразот кај Хјустон рокетс со 104-120, а Словенецот имаше постигнато 21 поен и 10 скокови.

Тинејџерот беше во центар на внимание кога при еден напад успеа да му „продаде“ негова финта на ѕвездата на Хјустон, Џејмс Харден, а потоа погоди тројка.

Advertisements