Навивачите на ПСЖ го „запалија“ Манчестер (Фото + Видео)

Најжестоките навивачи на ПСЖ со стил го најавија вечерашниот натпревар против Манчестер Јунајтед во центарот на англискиот град.

Околу стотина ултраси беа забележани како пеат навивачки песни и палат факли во центарот на Манчестер веднаш до „Националниот фудбалски музеј“.

The supporters created an intense atmosphere as they marched through the city centre

Љубопитните жители на Манчестер кои беа во околните кафетерии и продавници ги снимаа француските навивачи кои го „запалија“ градот.

The group appeared to be made up of around 100 supporters

Advertisements