Ѓоковиќ повторно се сретна со италијанскиот новинар со кој си помина урнебесно

Новата средба на Новак Ѓоковиќ и Убалдо Сканагата беше подеднакво урнебесна како и претходната.

Пред да почне турнирот во Монте Карло, српскиот тенисер имаше дружба со новинарите, а меѓу присутните здогледа и познато лице.

Ѓоковиќ после финалето на Австралија Опен со Убалдо направија шоу така што Ѓоковиќ го имитираше, а денешната средба донесе нешто ново..

Српскиот тенисер откако го здогледа Италијанецот го праша како е и продолжи да се смее.

Инаку, Сканагата веќе четири децении известува од тениските терени. Овој 69 годишен Италијанец не ги пропушта Гранд Слемовите и до сега има посетено скоро 150.

Advertisements