Ау, што е ова: Брутално удри противник, па потоа го исмејуваше! (ВИДЕО)

Кошаркарот Карлос Абуев уште еднаш потврди зошто го нарекуваат „ѕвер“. Во меч во филипинската лига тој дојде во пресметка со поранешниот НБА-кошаркар, Теренс Џонс.

Поранешниот кошаркар на Хјустон рокетс во мечот  во текот на мечот во еден момент го удри Абуев во меѓуножјето, а потоа танцуваше по теренот од среќа.

Абуев венаш реши да се одмазди, па во следниот напад брутално го удри Џонс во лицето, по што тој падна на теренот.

Секако, останатите кошаркари спречија голема тепачка, а Абуев по заминувањето на клупата танцуваше и го исмејуваше противникот.

Абуев доби суспензија на неопределено време, додека џонс мора да плати казна од 2.000 евра. Ова не е првпат тој да направи инцидент, откако во квалификациите за Светското првенство почна тепачка.

Advertisements