Фоторепортерите го „фатија“ Хамилтон со „жешка“ блогерка (ФОТО)

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше „фатен“ во интересна сцена со позната блогерка Захра Елис.

Тие двајца се сретнаа на роденден кај еден познат актер во Лос Анџелес, по што заминале со нејзиниот автомобил, иако и Хамилтон бил пристигнат со свое возило.

Пред да заминат Хамилтон испаднал џентлмен пред блогерката, која е популарна на Инстаграм, а минатата година ја поврзуваа со Јусеин Болт, со кој се шпекулираше дека се во врска.