Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

0

На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис.

На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола Митрески, Жарко Пешевски и Ристо Арнаудовски.

Во Мец заминаа 19 играчи, а според правилата може да играат само 16.

На голот за првиот натпревар ќе бидат Кирил Колев и Благојче Трајковски, во останатиот дел од тимот, односно на позицијата пивотмен се Никола Марковски и Стојанче Стоилов додека на позицијата лев бек се Филип Лазаров, Филип Талевски, Марко Неловски и Стефан Дрогришки.

Натпреварот од 1-то коло против Тунис започнува од 17:45.

Share.