АТП Сиднеј: Еванс во неверојатен натпревар подобар од Тим!

0

Денес на програмата беа 4 натпревари од АТП турнирот во Сиднеј.

Најголемото возбудување го имаше во последниот натпревар од денешната програма, кој се играше помеѓу Тим и Еванс.

Еванс од Англија успеа да го победи Тим по голем пресврт со 2:1 во сетови, односно 3:6, 6:4 и 6:1.

Во останатите  натпревари, Милер во 2 сетови беше подобар од Куевас додека Кузњецов со пресврт го победи Карено-Буста со 2:1 во сетови.

Првиот носител, Троицки немаше воопшто работа затоа што Колшрајбер го предаде натпреварот.

Share.