Скандал на стартот на НБА сезоната, соиграчи од Чикаго се степале на тренинг

0

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец, Никола Миротиќ завршил во болница затоа што соиграчот од Чикаго, Боби Портис го удрил со бокс во главата и со тоа му нанел видливи повреди.

Како што јавува американскиот медиум „ЕСПН“ двајцата кошаркари се скарале на еден од последните тренинзи пред официјалниот старт на сезоната, а потоа Портис одеднаш го удрил Миротиќ кој заработил фрактура на две коски на лицето.

Од клубот најавуваат дека е можно Миротиќ да биде опериран, а исто така изјавија дека и двајцата кошаркари ќе си ја добијат заслужената казна.

Share.