Излези момче грми во германски Ратинген (ВИДЕО)

0

Ракометарите на Ратинген каде член е и нашиот Ацо Јоновски на уникатен начин ја прославија победата која ја извојуваа на домашен терен против Рајн Викингс.

Јоноски е најискусниот и најдобар ракометар на овој тим и е многу ценет од неговите соиграчи. Дел од нив беа дури и во Хрватска да му дадат поддршка за време на Европското првенство.

Погледнете како ракометарите на Ратинген ја пеат „Излези момче“ на паркетот веднаш по победата.

Share.