„Кога ќе го напуштиш Јувентус, тогаш сфаќаш што имаш!“

0

Напаѓачот на Тотенхем, Фернандо Лоренте во разговори за „Тутоспорт“ се наврати на своето време кога го носеше дресот на „бјанконерите“.

„Син ми има дваесет месеци и само топка го интересира. Секогаш е во дресот на Тотенхем, а сега ќе ја искористиме шансата, па во Торино ќе му купам еден дрес од Дибала“

„Во Торино доживеав неверојатни моменти. Вистина е тоа што го кажа Трезеге, кој кажа дека кога ќе го напуштит Јувентус, тогаш ќе сфатиш што си имал во животот. Лудо ми недостига и би сакал да се вратам во клубот“

„Подготвен сум да се соочам со Кјелини и да примам неколку удари. Навикнав на тоа затоа што тој тренира, баш така како што игра. Буфон е најдобриот капитен кој сум го имал, неодамна разговаравме и ми кажа дека може да игра уште пет години“, вели тој.

Share.