Меси израмни еден неславен рекорд!

0

Лео Меси не би сакал да го израмни рекордот, но оваа сезона ќе го сруши и тоа е сосема јасно.

Тој во победата против Еибар по 14-ти пат ја погоди пречката или стативата, односно рамката на голот и го израмни својот рекорд од сезоната 2011/12.

Аргентинецот навистина нема среќа, а до крајот има уште доволно време да постави нов рекорд.

Share.