Реал Мадрид сака да ангажира голман од Балканот

0

Квалитетните игри на голманот на Хајдук, 21-годишниот Карло Летица ги „купија“ скаутите на европските клубови.

Шпанските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид е заинтересиран за Карло, кој го гледа како идеална замена за првиот голман Кејлор Навас.

На трансфер пазарот моментално вреди 250.000 евра, па се очекува Реал Мадрид да го ангажира за малку пари.

Share.